Już niedługo nowy plac zabaw w Suchej Koszalińskiej!!!

 

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Sucha Koszalińska pozyskało środki na budowę nowego placu zabaw, który pojawi się w parku wiejskim do końca października bieżącego roku!!! To wielki sukces organizacji, która od dłuższego czasu szukała środków na takie przedsięwzięcie.

Plac zabaw, a w zasadzie urządzenia które pojawią się w parku wiejskim wykona firma ASTRUS z Koszalina. Koszt zakupu i montażu 6 urządzeń przekroczy 30 tys. zł. Członkowie Stowarzyszenia zapraszają mieszkańców do współpracy przy zagospodarowaniu terenu (należy przygotować grunt pod montaż placu zabaw a następnie stworzyć strefy bezpieczeństwa z piasku).

Prace przy placu rozpoczęły się już w miniony piątek dzięki aktywności Państwa Renaty i Marka Bary oraz Grzegorza Kowalczyka – Radnego Rady Miejskiej z naszego regionu. Pomimo niesprzyjającej aury udało się częściowo przygotować teren pod zjeżdżalnię i huśtawki. Za wykonane prace w imieniu mieszkańców serdecznie dziękujemy!!! W najbliższych dniach podjęta zostanie próba przygotowania terenu pod zjazd linowy.

Warto podkreślić, iż całe przedsięwzięcie wspiera merytorycznie i finansowo Urząd Gminy i Miasta w Sianowie, który przygotował niezbędną dokumentację techniczną i wsparł zadanie kwotą 10 tys. zł.

To nie koniec dobrych informacji. Już niedługo w parku ma powstać siłownia zewnętrzna, wiata rekreacyjna. Ponadto przez park przechodzić będzie ścieżka rowerowa!!! Park stanie się jednym z najładniej zagospodarowanym terenem w regionie!!!

TOMASZ TESMER

Kontakt

Sołtys: Ryszard Wątroba, 604 400 355
76-003 Sucha Koszalińska, ul. Morska 4/1
Stowarzyszenie: Tomasz Tesmer, 602 217 299
76-003 Sucha Koszalińska, ul. Darłowska 2/2
e-mail: stowarzyszeniesucha@wp.pl

Zobacz mapę

Produkcja: Rhema Press